Aktualności: 3S kupił zorganizowaną część przedsiębiorstwa PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o.

2012-06-01

3S Sp. z o.o., spółka w 100% zależna od TKP S.A., operatora Śląskich Sieci Światłowodowych, 1 czerwca 2012 kupiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. świadczącą usługi telekomunikacyjne na terenie przemysłowym oraz osiedlu Blachownia w Kędzierzynie Koźlu. Dzięki temu usługi 3S będą dostępne także na terenie woj. opolskiego.

Na mocy umowy podpisanej 1 czerwca, 3S Sp. z o.o. przejęła całą istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną zorganizowanej części przedsiębiorstwa PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. wraz z pracownikami, którzy otrzymali gwarancję zatrudnienia w 3S.

Operator chce intensywnie rozwijać sektor usług telekomunikacyjnych dla biznesu w Kędzierzynie Koźlu, dlatego nowy projekt zostanie dokapitalizowany. „Jednocześnie z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o., rozpoczynamy proces inwestycyjny, który w przeciągu następnych 12 miesięcy zaowocuje nowoczesną infrastrukturą światłowodową na terenie przemysłowym Blachownia. Już w trakcie tego procesu, w miarę podłączania kolejnych lokalizacji do sieci 3S, klienci biznesowi będą mogli skorzystać ze światłowodowego, szerokopasmowego i symetrycznego Internetu, telefonii IP, hostingu, kolokacji i backupu danych, które były niedostępne w dotychczasowej technologii DSL.” – wyjaśnia Marek Mleczko, prezes zarządu 3S Sp. z o.o.

Na osiedlu Blachownia 3S będzie świadczył pod marką "Jambox" usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu klientom indywidualnym. Proces rozbudowy sieci światłowodowej 3S obejmie także teren osiedla, co w najbliższych miesiącach pozwoli na wprowadzenie telewizji kablowej „JAMBOX Kablówka 3 Generacji” oraz zwiększenie przepływności świadczonej usługi internetowej.

Cieszymy się, że proces wyboru inwestora branżowego dla naszej działalności telekomunikacyjnej kończy się sukcesem. Jesteśmy pewni, że nasi dotychczasowi klienci trafiają w dobre ręce,
a profesjonalizm 3S zostanie bardzo szybko potwierdzony poprzez wzrost jakości świadczonych usług telekomunikacyjnych.”
– komentuje Sławomir Jasienkiewicz, Chief Financial Officer PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o.

Kędzierzyn Koźle stanie się kolejnym miastem, w którym dostępne będą usługi telekomunikacyjne 3S realizowane w technologii światłowodowej. Wcześniej spółka koncentrowała się na działalności w obrębie woj. śląskiego. W 2012 roku, zgodnie z realizacją planów rozwojowych, firma rozpoczęła działalność także na terenie Oświęcimia (woj. małopolskie), Wrocławia (woj. dolnośląskie) i Kędzierzyna Koźla (woj. opolskie). Dzięki temu infrastruktura 3S jest dostępna na terenie ponad 30 miast południowej Polski, m.in.: Katowic, Bytomia, Gliwic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bielska Białej, Rybnika, Wrocławia, Kędzierzyna Koźla i innych.